LEBANON
TURKISH FILM FESTIVAL

Lübnan Türk Filmleri Festivali, İzmir Sinema Derneği, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 15 - 19 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi.

İzmir Sinema Derneği tarafından, Metropolis Assocation ve Türkiye Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen festival, Sinemamıza tanıtım yoluyla destek olmak ve üretilen filmleri dünya seyircisiyle buluşturmak, Türk sinemasının uluslararası platformda daha çok ve daha etkin bir şekilde temsil edilmesine katkı sağlamak amacıyla yola çıktı.

Lübnan'lı sinemaseverlerle Metropolis Empire Sofil Salonu'nda buluşan festivalin gerçekleşmesinde T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın önemli katkıları oldu.

Son dönem Türk sinemasının önemli örnekleri arasında olan Bal, Uzak, Üç Maymun, Ademin Trenleri, Uzak İhtimal, Aşk Tutulması ve Takva filmlerinin gösterdiği festivale, Takva filminin senaryo yazarı Önder Çakar ve oyuncular Erkan Can, Settar Tanrıöğen, Üç Maymun Filminin oyuncularından Hatice Aslan ve Aşk Tutulması Filminin oyuncusu Tolgahan Sayışman katıldı.

Adres: CUMHURIYET BULVARI NO: 133 OKAN APT. K:6 D:5 ALSANCAK 35220 İZMİR / TÜRKİYE
Telefon: +90232 466 0202 Faks: +90232 466 0505
E-posta: info@izmirsinema.org