ULUSLARARASI
İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, Türkiye'nin en önemli kısa film festivallerinden biri olmuştur.

Festivalin, düzenlendiği İzmir kentinin tek sinema festivali olma özelliği büyük önem arz etmektedir. Her sene uluslararası ve ulusal kategorilerde kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dallarındaki kısa filmlere Altın Kedi ödülleri veren festival, yurtdışından ve Türkiye'den sinema dünyasında önemli ve isim yapmış kişileri jürisine davet ederek kısa filmin gelişimi açısından rekabete dayalı bir canlılık da getirmektedir.

Yarışmalı bölüm dışında Türkiye'den ve dünyadan o yılın panoramasını çizmek amacı ile, özenle seçilmiş filmler gösterime alınmakta ve sinemaseverlerle buluşturulmaktadır. Film gösterimleri paneller, söyleşiler, sergiler ve başka etkinliklerle de desteklenmektedir. Bu açılardan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali seyirciyle en fazla kaynaşan, kitlelere en başarılı biçimde ulaşan kısa film festivali olma özelliğini de korumaktadır.Film gösterimlerinin önemli bir kısmı filmlerin ekip ve oyuncularının da katılımıyla gerçekleşmektedir. Festival böylelikle sinemacı ve seyircileri bir araya getiren önemli bir buluşma noktası olmaktadır.

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, ülkemizin kısa filmcilerinin ulusal ve uluslararası platformlarda daha çok ve daha etkin bir şekilde temsil edilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Web Sitesi : www.izmirkisafilm.org

Adres: CUMHURIYET BULVARI NO: 133 OKAN APT. K:6 D:5 ALSANCAK 35220 İZMİR / TÜRKİYE
Telefon: +90232 466 0202 Faks: +90232 466 0505
E-posta: info@izmirsinema.org