HONG KONG
TURKISH FILM FESTIVAL

İzmir Sinema Derneği tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen Hong Kong Türk Filmleri Festivali 17–22 Nisan 2012 tarihleri arasında Hong Kong'ta yapıldı.

İlk Kez 2010 yılında ülkemiz sinemasının uzak doğu'da tanıtılması amacıyla yola çıkan Hong Kong Türk Filmleri Festivali üçüncü yılında gerek yürüttüğü istikrarlı halkla ilişkiler çalışmaları ve gerekse hazırladığı programlarla Hong Kong'ta bilinen ve basının ilgi gösterdiği bir etkinlik olma yolunda başarıyla ilerliyor. Bu yıl üç farklı salonda gösterilen filmlerin ulaştığı %76'lık doluluk oranı festivalin ulaştığı başarıyı işaret etmektedir.

Bu yıl Festivalin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için yürütülen halkla işlkiler kampanyasın bir bölümüde Hong Kong'un en yüksek tirajlı metro gazetesi olan The Standart Gazetesine verilen ilanlar oldu. Festival için 1 tam sayfa, 1 yarım sayfa ve 2 tanede öeyrek sayfadan oluşan reklam kampanyası oldu.

Festival geleneksel bir şekilde kurumsallaşma açısından ümit vaat ederken Türk sinemasının bu önemli pazarda sesini hak ettiği şekilde duyurmasına katkıda bulundu.

Web Sitesi : www.hktff.org

Adres: CUMHURIYET BULVARI NO: 133 OKAN APT. K:6 D:5 ALSANCAK 35220 İZMİR / TÜRKİYE
Telefon: +90232 466 0202 Faks: +90232 466 0505
E-posta: info@izmirsinema.org